trochait.blog.cz@centrum.cz

Sociální sítě

14. května 2015 v 20:28 | Michal Mataj |  Internet
Jsme v době kde je internet jednou z nejpoužívanějších věcí na světě a sociální sítě to samé. Sociální sítě jsou pro mnoho lidí což se týče i dnešní generace fajn věcí. Lidé si povídají, sdílí své fotky, videa, seznamují se a vyhledávají nové přátele.
Pro vytvoření účtu zadáte svou lokaci, jméno, příjmení, e-mail, telefon apod. Myslete ale i rizika, která by vás mohla ohrozit.
Tato rizika nemusí být jen crackeři, ale i pedofilové, kyberšikana apod.
Ovšem tato rizika nehrozí jen osobám dospělým, ale hlavně mladším nejvíce věkové skupině 10-16 let. Podle mne by sociální sítě měly být přístupné od 18 let, což asi jsou, ale pokus o toto je nemožný, takže si musíme dávat pozor na to, co a kdy komu píšeme. Jednou ze špatných věcí na sociálních sítích jsou tzv. faky. Jedná se o účty, které jsou falešné. Těchto účtů může mít osoba určitá nebo pokud chcete útočník kolik chce, proto je dobré nepotvrzovat žádosti od neznámých lidí, nebo si s těmito lidmi nepsat. Účet může mít fotku hezké dívky, ale nikdy nevíte kdo se za tímto účtem skrývá.
Je mnoho adikcí například na cigaretách, drogách, ale i sociální sít se může stát vaší drogou nebo drogou někoho jiného. Jde vlastně o to, že osoba určitá má pocit nebo se bojí zda jí někdo nenapsal, jestli někdo není online nebo "potřebuje" vědět co je nového. Tato adikce je možná u všech věkových skupin, ale nejčastěji u osob mladších (10-16 let). Pokud vám neznámá osoba napíše a po čase se bude chtít někde sejít, nechodte samy, řekněte někomu kam jdete, ale v tuto chvíli přicházejí na scénu rady, které jste se učily v mateřské škole a 1. třídě.
Většina lidí si na svůj profil dá svou fotografii z jakéhokoliv důvodu, ale nejlepší je si ji tam nedávat, může se vám to totiž vymstít. Vaši fotografii si může někdo uložit do pc, upravit ji a poté toho zneužít (upravit apod.).
Na jedné socilální síti, kterou tu nebudu zminovat jsem se pokusil smazat určitou fotografii. Objevila se věta -fotografie byla smazána- ale ta fotografie byla pořád v mém albu na tomto účtu.
Možná vám sociální sítě vyhovují, ale já je moc v lásce nemám. Je lepší lidi poznávat osobně. Ovšem pokud tato osoba není z jiné země. Můžete komunikovat např. s rodinou, ale sociální sítě bývají terčem crackerů a podle me moc bezpečné nejsou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama