trochait.blog.cz@centrum.cz

Hesla

23. května 2015 v 21:43 | Michal Mataj |  Internet

Zaměříme-li se na hesla, tak hesla v dnešní době potřebujeme ke všemu. Všem je nám ovšem nemilé, když se nám na účet někdo dostane. Vymyslet ale silné heslo může být těžké. Nejde ani o to heslo vymyslet, ale zapamatovat si jej. Vymyslet si heslo typu "jhsdfjh1253" mi přijde jako dobrý nápad, ale nedoporučuji si jej někam zapisovat. Podle mě je nejlepší si heslo psát na papír a zatím co jej píšete si jej potichu říkat.
Ano, zní to docela šíleně a pokud vás někdo uvidí bude vás brát za blázna, ale věřím, že to pomoct může. Ovšem pokud si to chcete psát na papírky a vystavovat tak váš účet nebezpečí, tak je mi to jedno.
Další chyba kterou uživatelé dělají je, že jako heslo si například dají "datum narození-své neblo bližších, příjmení bližších" a další lehce odhadnutelná hesla. Pokud budete vymýšlet heslo, tak si řekněte "Kdybych byl útočníkem, co by mě napadlo?".
Jedno z nejpoužívanějších hesel je qwerty. Proč? Pokud se kouknete na klávesnici, tak písmena jsou vedle sebe. Na české klávesnici je ovšem místo písmena y, písmeno z. Ovšem nejpoužívanější heslo je asi "123456". Pod tendo článek zadám nejpoužívanějsí hesla.

Každopádně, silné heslo by mělo obsahovat alespon tři různé číslice. Nejlépe více a vyměnovat číslice za písmena. Pokud tedy budeme mít heslo fotbal, tak by jsme dali f0tba1, ale toto heslo nedoporučuji. Pamatujte, pokud by chtěl útočník vaše heslo zjistit, tak by nejspíš spustil "vocabulary attack" nebo-li slovníkový ůtok.
Slovníkový útok, je útok, který používá slov v textovém dokumentu. Abych to ujasnil, tak útočník si vytvoří nebo stáhne slovník (slova v něm jsou napsaná pod sebou, nemyslím tím slovník jako slovník, pokud mě chápete). Každopádně, vytvoří si slovník, vlastně může i dva. Jeden slovník pro heslo a druhý pro uživatelské jméno (pokud jej neví). Poté si sežene program, který tato slova vyzkouší. Bude-li nějaké heslo na tomto listě, logicky jej útočník získá.
Čím delší a komplikovanější heslo budete používat, tím těžší bude pro program nebo samotného útočníka jej uhodnout a programu to tedy zabere více času.

Jak jsem již psal, je lepší mít delší heslo, klidně několik slov. Nejlepší je modle mě (pokud máte v hesle více slov) mít každé písmeno kažného slova velké (Jedn0Ve1léJ4blko).
Dobré je také nepoužívat stejná hesla na více stránkách. Většina z nás si ale musí příznat, že toto dělají. Mně samotnému je to jedno, ale doporučuji to nedělat.

Nejpoužívanější hesla. Je na tomto seznamu vaše heslo?


http://www.novinky.cz/internet-a-pc/bezpecnost/282856-jaka-jsou-nejpouzivanejsi-hesla-na-internetu.html
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tee Pee Tee Pee | 23. května 2015 v 21:57 | Reagovat

Zdravím Tě,
netuším jak začít, nikdy jsem nebyla nucena nic podobného dělat, ale bylo mi to doporučeno a logicky jsem si i jistá, že je to asi to jediné, co mi může pomoci splnit můj sen. Proto se předem omlouvám, pokud Tě má žádost bude obtěžovat, ale věř, že i těch pár sekund, které mi věnuješ, mi pomůže splnit můj největší sen.
Jsem hrdá majitelka toho nejúžasnějšího stvoření, které jsem kdy potkala- tříleté psice čistokrevného voříška jménem Amy. Ačkoliv jsme si prošly nejednou nesází, je mým nejlepším parťákem, přítelem, ochráncem a oddaných společníkem. Po váhání a uváhách "ono to stejně nevyjde" jsem se nakonec rozhodla nás přihlásit do jisté soutěže. Pokud jsi dočetla až sem, jsem Ti velmi vděčná za Tvou pozornost a dovolím si troufale požádat, zda by jsi mi tento sen pomohla splnit. Stačí otevřít tento odkaz → http://www.brithappytogether.cz/ a pod videem ("Tee Pee") kliknout na tlačítko "To se mi líbí" (nutno dole na stránce listovat na stranu 3).
Předem děkuji a věřím v Tvojí pomoc :).

2 trochait trochait | 23. května 2015 v 22:24 | Reagovat

Ahoj, like jsem ti dal, ovšem ne přes účet tohoto blogu. Každopádně tam like máš. Přeji hodně štěstí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama